Вставна щелепа: як її зробити та скільки це коштує у Вінниці

Вставна щелепа: як її зробити та скільки це коштує у Вінниці

Знімні зубні протези використовують у випадках часткової або ж повноцінної адентії. Сьогоднішня стоматологія застосовує найсучасніші технології для того, щоб створювати протези, які вирізняються не тільки довговічністю, а й комфортністю та високими показниками естетичності.

До того ж вставна щелепа ціна залежить саме від виду протеза та матеріалу.

Основні показання для знімних протезів

Вставна щелепа може бути рекомендована пацієнту в різних клінічних ситуаціях. Серед ключових показань такі:

  • Повна адентія. Це означає, що у пацієнта не залишилося жодного рідного зуба. Штучна щелепа зможе відновити функціональність ротової порожнини.
  • Часткова адентія. Якщо пацієнт втратив одразу кілька зубів поспіль, такий протез дасть змогу відновити прогалини та запобігти зміщенню зубів, що залишилися.
  • Тимчасове рішення. Іноді такий варіант може стати тимчасовим варіантом відновлення зубного ряду, наприклад, в очікуванні імплантації.
  • Легкість догляду. Самостійна чистка зубної щелепи проста.
  • Неможливість використання імплантів. В окремих випадках імплантація може бути небажаною або недоступною.
  • Економічне рішення. Знімні протези можуть стати бюджетною альтернативою іншим способам протезування.

Види знімних протезів

Залежно від остаточного діагнозу, стоматологи можуть запропонувати пацієнтам такі види протезів:

  • Умовно знімний. Цей варіант схожий з постійними протезами, завдяки надійній фіксації. Зняти їх може тільки дантист, якщо буде потрібно. Хороший вибір, якщо протез потрібен тільки на один зуб.
  • Частково знімний. Фіксується на мікрозамочках або спеціальних гачках (кламерах). Використовуються, якщо у пацієнта є здорові зуби, які можна зробити опорними. Саме на них кріпиться вся конструкція.
  • Повністю знімний. Тримається на щелепі завдяки яснам, слині та ефекту вакууму, ніби присмоктуючись до щелепи. Якщо є зуби, які можна зробити опорними, для додаткового закріплення можуть бути використані кламери.

Які матеріали використовують для знімних протезів?

Вид виробу, який може бути запропонований стоматологом, визначається відповідно до матеріалу основи, використаного для конструкції. Далі представлено кілька популярних варіантів.

Акриловий

Це протез із пластмаси, який фіксується на опорних зубах спеціальними гачками. Може бути використаний як знімний протез, навіть тільки на один зуб. Єдина перевага такого варіанту полягає в бюджетності. Встановлення зубів із пластику непросте, а термін їхньої служби набагато коротший, якщо порівнювати з іншими видами конструкцій. Жорстка основа може натерти ясна, тому жувати треба акуратно.

Нейлоновий

Нове покоління знімних зубних протезів з основою з медичного силікону. Це м'який матеріал, який не подразнює слизову і не викликає хворобливих відчуттів. Він універсальний, завдяки чому з нейлону можна робити й повні, і часткові знімні конструкції. Навіть на верхній щелепі повний протез триматиметься міцно. Для поліпшеної фіксації фахівці рекомендують використання спеціальних стоматологічних гелів.

Бугельний

Ідеальний вибір для пацієнтів, які бажають поставити надійний протез знімного типу саме на верхню щелепу. В основі лежить металева дуга, яка називається бугелем. На ній утримується база протеза і штучні коронки. Уся конструкція закріплюється на опорних зубах кламерами або атачментами. Стоматологи частіше рекомендують останній варіант, адже в цьому разі навантаження розподіляється рівномірніше.

Корисні поради для полегшення адаптації до знімного протеза

Як вставити щелепу – стоматолог розкаже на процедурі. Але також важливо знати, як адаптуватися до чужорідного тіла в ротовій порожнині. Процес звикання не завжди проходить швидко. Щоб спростити та прискорити його, фахівці радять дотримуватися таких рекомендацій:

  • Відмовитися від твердих продуктів на весь час звикання до вставної щелепи.
  • Перший час їсти рідку або перетерту в пюре їжу, щоб не подразнювати слизову.
  • Розсмоктувати льодяники, щоб мінімізувати нудоту від присутності в роті чужорідного тіла, яким є в цьому випадку протез.
  • Читати вголос, приділяючи особливу увагу приголосним буквам. Це дасть змогу навіть за наявності вставної щелепи зберегти чіткість дикції.

Практика демонструє, що процес звикання може зайняти близько місяця. Принаймні, звичні смакові відчуття повернуться вже через кілька тижнів. Однак, якщо навіть через місяць відчуття дискомфорту все ще буде мучити, потрібно звернутися до стоматолога для корекції конструкції.

Скільки може коштувати зубний протез?

У різних клініках встановлюється ціна на вставну щелепу, проте переважно вона залежить від її виду. Наприклад, акриловий (пластиковий) протез у вінницьких клініках в середньому коштує близько 5 тис. грн. Якщо ж говорити про дорожчі моделі, ціна починається від 8 тис. грн і вище.

Відновлення втрачених зубів сьогодні - проблема, яку можна легко вирішити. Важливо тільки знайти хорошу клініку з досвідченими фахівцями.

keyboard_arrow_up